מים מינרלים בריאים יותר – האמנם?

מים מינרלים בריאים יותר – האמנם?

מים מינרלים בריאים יותר – האמנם?

קצת הסבר – מים מינרליים

מים מינרליים הם מים המכילים מינרלים או חומרים מומסים אחרים המשנים את טעם המים או מעניקים להם ערך טיפולי. חומרים מסיסים נפוצים הם מלחים, תרכובות גופרית וגזים. מים מינרליים לרוב יכולים לעבור פחמון, כלומר תהליך שבו תכולת הפחמן מתגבשת בתהליך בעירה שאינו צורך חמצן. מים מינרליים מופקים בטבע במקורות תת-קרקעיים.

 

במאמר מוסגר, נציין, כי הפקת מים ממקורות טבעיים פוגעת בסביבה, בבעלי החיים ובצמחיה שבמקור ניזונה ממים אלה, ובנוסף נמצאת בליבו של ויכוח ציבורי נוקב – שהרי, מדובר בקניין ציבורי (הפקת מים אלו נעשית במעיינות, נחלים, אגמים, נהרות, ומקווים של מים – משאבי טבע שבבעלות המדינה) אשר בעלי הון קיבלו את הזיכיון להשתמש בו מהמדינה ומוכרים אותו במחירים גבוהים לאזרחים.

לרכוש מים מינרלים – בעד

 

  • מים מינרליים הם מים טבעיים שלא עוברים טיהור כימי.

 

  • מקורות מים מינרליים מפוקחים על ידי משרד הבריאות ועל ידי חברות המים.

 

  • בצריכת מים מינרליים קל לדעת אילו מרכיבים תזונתיים יש להם (מצוין על הבקבוק), להבדיל ממים מהברז שלא ברור מה הם הערכים התזונתיים שיש להם וכמה.

 

  • זה נוח לקחת בתיק.

 

לרכוש מים מינרלים – נגד

  • מבדקים שנערכו בשנים האחרונות גילו שכמות החיידקים במים מינרליים גבוהה מזו שיש במי ברז. בגלל שאין סינון כימי…

 

  • ערכם התזונתי של מי ברז דומה מאוד לערכם התזונתי של המים המינרלים.

 

  • לבקבוק מים מינרלים יש תוקף. תאריך מסויים שלאחריו הם הופכים למסוכנים. אם הבקבוק נפתח – התוקף מתקצר לשעות. אם הבקבוק מאוחסן בתנאים לא נאותים, התוקף מתקצר. האם בדקתם את תוקף בקבוק השתיה שלכם?

 

  • בנוסף, נטען כי במבחני טעימה עיוורת מי ברז זוכים בדרך כלל לציון גבוה יותר ממים מבוקבקים וכי אלו שמעדיפים את טעמם של מים מינרליים עושים זאת בעיקר ממניעים פסיכולוגיים.

 

  • שהשימוש במכלי הפלסטיק לצריכת מים מגביר את צריכת הנפט, פליטת גזי החממה ותורם לזיהום הסביבה. בשל הביקורת, פועלות החברות להקטין את תכולת הפלסטיק בבקבוקים.‏

 

  • אחרון בסדר אך לא בחשיבות – העלות של מים מינרלים גבוה עד כדי פי 1,000 מעלותם של מי ברז.

 

סיכום ומסקנות
השאלה האם מים מינרליים עדיפים מבחינה בריאותית על פני מי ברז רגילים, תלויה בעיקר באיכות המים המקומית. על פי משרד הבריאות וחוקרים נוספים, ישראל נמצאת בין המדינות המובילות בעולם באיכות מי שתיה ובאחוז חריגות נמוך, ולכן אין כל יתרון בריאותי לצריכת המים המינרליים על פני מי הברז כשמומחים רבים טוענים כי דווקא מי הברז בריאים יותר.

K2010_F_FRONT

פילטר אאוטלט מציעה לכם לשתות לרוויה מי ברז מסוננים, באמצעות סננים שנבדקו ואושרו על ידי מכון התקנים הישראלי, עומדים בכל תקני ה- NSF/ANSI ומשרד הבריאות ונמצאו מתאימים לסינון מי שתיה ולהשבחת איכותם.

 

שלכם,

פילטר אאוטלט

למידע נוסף, ייעוץ והכוונה בנושא, צרו קשר עם צוות המומחים של פילטר אאוטלט!

דילוג לתוכן